پتاسیم هیدروکسید

 

اطلاعات فنی محصول

نام انگلیسی محصول :

POTASSIUM HYDROXIDE

شماره CAS :

1310-58-3


خصوصیات شیمیایی

فرمول مولکولی : KOH

جرم مولکولی : 56.1056g/mol

چگالی :   2.044g/cm³

دمای ذوب : 360 درجه سلسیوس

دمای جوش : 1327 درجه سلسیوس


سایر نام ها:

تمیز کننده مخزن ها

پتاسیم هیدروکساید

هیدروکساید پتاسیم

پتاس سوزآور یا تیز

هیدرات پتاسیم

مایع پتاس سوزآور

مایع پتاس تیز

 

 

پتاسیم هیدروکسید چیست؟

پتاسیم هیدروکسید ماده شیمیایی است که به صورت پودر، پرک یا گلوله وجود دارد. معمولاً به عنوان لیس یا پتاس شناخته می شود. یک ماده شیمیایی سوزاننده است. محلول پتاسیم هیدروکسید یک مایع معدنی قوی است که به عنوان پایه قوی عمل می کند. این محلول کاربردهای فراوانی دارد. در طی فرآیند تولید پتاسیم هیدروکسید، از کلر و هیدروژن استفاده می شود.

 تاریخچه پتاسیم و پتاسیم هیدروکسید

تا قرن 18 هیچ تمایزی بین پتاسیم و سدیم وجود نداشت. این امر به این دلیل بود که شیمی دانان اولیه تشخیص ندادند که قلیای معدنی ( از رسوبات موجود در زمین، کربنات سدیم ) و قلیای گیاهی (مشتق از خاکستر چول، کربنات پتاسیم) از یکدیگر متماز هستند. اما سرانجام این تمایز اتفاق افتاد. قبل ازاینکه پتاسیم به عنوان یک عنصر شناخته شود، برای تهیه صابون از مخلوط کربنات پتاسیم با چربی حیوانات استفاده می شد. پتاسیم در سال 1807 توسط سر همفری دیوی جدا شد و پتاسیم هیدروکسید از طریق الکترولیز پتاس به دست آمد. پتاسیم از کاتد جمع آوری شده است، و همچنین اولین فلزی‌ است که با استفاده از الکترولیز جدا شده است.

ساختار و فرمول پتاسیم هیدروکسید

فرمول شیمیایی پتاسیم هیدروکسید KOH  است. ساختار KOH از پیوند یونی بین آنیون و کاتیون هیدروکسیل تشکیل شده است.

درجات مختلف هیدروکسید پتاسیم

هیدروکسید پتاسیم 45٪

هیدروکسید پتاسیم 50٪

ویژگی های فیزیکی

پتاسیم هیدروکسید یک ماده جامد سفید با چگالی 2.044 گرم در میلی لیتر، دمای ذوب 360°c  و دمای جوش 1.327 است. این ماده به طور معمول به صورت گلوله های شفاف یا محلول های آبی با غلظت های مختلف در دسترس است.

ویژگی های شیمیایی

پتاسیم هیدروکسید یک ماده جامد بسیار رطوبتی است که آب را از هوا جذب می کند، بنابراین آن را به یک ماده خشک کننده آزمایشگاهی مفید تبدیل می کند. از نظر حرارتی بسیار پایدار است (حتی در دماهای بالا تجزیه نمی شود). این ماده در آب حل می شود و محلول های آبی به شدت قلیایی تشکیل می شود که پتاسیم لای نامیده می شود. این ماده به راحتی با اسیدها واکنش داده و انواع نمک های پتاسیم را ایجاد می کند که در صنعت کاربردهای زیادی دارند.

PHپتاسیم هیدروکساید

KOH نمونه ای از یک پایگاه قوی است، شما می توانید از این ترکیب به عنوان 100 درصد تقسیم به یون های هیدروکسید در محلول استفاده کنید.به این معنی که در محلول آبی به یون های خود جدا می شود . اگرچه pH KOH یا هیدروکسید پتاسیم بسیار بالا است (معمولاً در محلولهای معمولی بین 10 تا 13 متغیر است)، مقدار دقیق آن به غلظت این پایه قوی در آب بستگی دارد. بنابراین، مهم است که بدانید چگونه محاسبه pH را انجام دهید .

PH پایه قوی

هیدروکسید پتاسیم از نظر یونیزاسیون شیمیایی یک پایه قوی است و محلولهای آن با استفاده از یک اسید قوی مانند اسید هیدروکلریک یا اسید سولفوریک یا با استفاده از یک استاندارد اسیدیتریک مانند پتاسیم هیدروژن فتالات (KHP) قابل سنجش است.

واکنشهای خنثی سازی معمولی عبارتند از:

KOH + HCl → KCl + H 2 O

KOH + KHPhthalate → K 2 فتالات + H 2 O

نقطه پایانی را می توان با استفاده از تعدادی از شاخص های pH با تغییر رنگ در هر نقطه در محدوده pH 3 - 10.5 تعیین کرد.انتخاب شاخص مورد استفاده بستگی به غلظت اولیه پتاسیم هیدروکسید و قدرت اسید مورد استفاده دارد. این به این دلیل است که عادیات اسید و پایه بر شکل منحنی خنثی سازی تأثیر می گذارند که در طول تیتراسیون نتیجه می گیرد. هنگامی که هر دو اسید و پایه از نظر غلظت 1 عادی باشند، می توان از شاخص هایی با دامنه مؤثر بین pH 3 و 10.5 استفاده کرد. شاخص های مناسب شامل متیل نارنجی، بروموکروزول سبز، متیل قرمز، متیل بنفش، Bromothymol آبی، فنل قرمز، فنول فتالایین و تیمولفلالهین است. وقتی اسید و پایه هر دو نرمال باشند، محدوده pH ایده آل به 4.5 تا 9.5 کاهش می یابد. بنابراین، متیل پرتقال و تیمولفلالهین به اندازه دیگران مناسب نیستند. با 0.01 محلول عادی، محدوده pH ایده آل بیشتر به 5.5 - 8.5 محدود می شود.

مشکلات پتاسیم هیدروکسید روی پوست

در غلظت های بالا، پتاسیم هیدروکسید می تواند باعث تشدید پوست شود، حتی اگر در محصولات شستشو مانند صابون ها یا پاک کننده ها استفاده شود. در حقیقت، استفاده از پاک کننده قلیایی، حتی یک بار، می تواند آسیب قابل توجهی به پوست وارد کند. پاک کننده های قلیایی ترکیب فلور باکتریایی طبیعی پوست و فعالیت آنزیم های موجود در لایه های فوقانی پوست را تغییر می دهند، زیرا این دو سطح pH بهینه دارند. علاوه بر این، آسیب جمع است. هرچه مدت طولانی تری از محصول استفاده کنید، آسیب بیشتری به پوست شما وارد می کند.

اثرات سلامتی/خطرات ایمنی

پتاسیم هیدروکسید یک پایه قوی است که می تواند به پوست و بافت ها نفوذ کند. تماس پوستی و چشمی با محلول KOH  می تواند باعث سوختگی، سوزش شدید و حتی کوری شود. همچنین استنشاق کردن این ماده به غشاهای مخاطی و ریه ها آسیب می رساند. محلول KOH در صورت بلع بسیار سمی و کشنده است و می تواند منجر به آسیب دائمی بافت ها شود.

چالش های هیدروکسید پتاسیم

وقتی پتاسیم هیدروکسید در آب حل شود یا با اسید خنثی شود، مقدار قابل توجهی گرما آزاد می کند. اگر به درستی انجام نشود، ممکن است یک واکنش شدید و گرمازا ایجاد کند که باعث اشتعال مواد قابل احتراق می شود.

اثرات زیست محیطی پتاسیم هیدروکسید

خطرات زیست محیطی هیدروکسید پتاسیم به دلیل این واقعیت است که pH  آب را بالا می برد. اگر غلظت آن در آب زیاد باشد، منجر به اثرات سمی برای موجودات آبزی بخصوص ماهی ها می شود. با این حال، اگر غلظت کمی داشته باشد، اثرات بدی ندارد. از آنجا که هیدروکسید پتاسیم در محیط خنثی می شود، این ماده ماندگار نیست و در ارگانیسم ها یا موجودات آبی تجمع نخواهد یافت.

موارد استفاده از هیدروکساید پتاسیم یا پتاسیم هیدروکسید

ماده شیمیایی، عمده صنعتی است که به عنوان پایه در طیف گسترده ای از فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.بیشترین کاربرد در تولید کربنات پتاسیم، فسفات های پتاسیم، کودهای مایع و صابون ها و شوینده های پتاسیم است. بزرگترین استفاده منفرد در تولید کربنات پتاسیم است که عمدتا در ساخت عینک های مخصوص از جمله لوله های تلویزیون استفاده می شود.در كشاورزي از هيدروكسايد پتاسيم براي اصلاح pH خاك هاي اسيدي استفاده مي شود. همچنین می تواند به عنوان یک قارچ کش یا حتی علف کش مورد استفاده قرار گیرد.  در تولید کودهای کشاورزی استفاده می شود. از این کودها می توان به عنوان منبع پتاسیم (یکی از سه غذای اصلی گیاهی) برای محصولاتی که به یون کلرید حساس هستند استفاده کرد.به عنوان جایگزین سود سوزآور در تولید بیودیزل کاربرد دارد.برخی از کاربردهای KOH شامل پوشش کوپلیمر استر اکریلات، عوامل ضد کف سازی در ساخت کاغذ، روغن های صابون ساز صابون مایع، فرمولاسیون مواد غذایی، ماده کنترل کنندهpH ، رزین های پلی اتیلن، فرآوری منسوجات و به عنوان یک کاتالیزور در واکنش هایی مانند تولید بیودیزل است.سایر موارد استفاده در دامپزشکی در جدا کردن شاخ گوساله ها و حل کردن فلس و مو است. در پزشکی انسان، برای تشخیص عفونت های قارچی و به عنوان یک حلال زگیل و کوتیکول و ساخت پاک کننده ها استفاده می شود. این نوع ترکیبات در پودرهای شستشو، برخی از پاک کننده های دندان مصنوعی، شوینده های غیر فسفاته و پاک کننده های تخلیه یا لوله نیز استفاده می شود.یک استفاده بسیار قابل توجه پتاسیم هیدروکسید، از نظر اهمیت در باتری های قلیایی از محلول آبی KOH به عنوان الکترولیت استفاده می کنند. بنابراین، هیدروکساید پتاسیم به تأمین انرژی چراغ قوه، آشکارسازهای دود و سایر وسایل خانگی که با باتری کار می کنند کمک می کند.همچنین یک قلم ناهمسانگرد سیلیکون است که صفحات هشت وجهی را در معرض دید قرار می دهد. این روش می تواند برای استفاده هایی مانند سیستم های ریز الکترومکانیکی، اهرام و چاله های اچ به شکل منظم ایجاد کند.کاربردهای نهایی هیدروکساید پتاسیم یا پتاسیم هیدروکسید شامل آبکاری، علف کش، گریس، کاتالیزور، اکسید کننده، داروها و باتری های قلیایی-الکترولیتی است. هیدروکسید پتاسیم به عنوان واسطه مستقیم برای چندین ماده شیمیایی پتاسیم از جمله سیانور پتاسیم، آلومینات، فرمت، فلوسیلیکا، بوروهیدرید، برومات، بروماید، گلوکونات، لورات، منگنز، اولئات و تیتانات استفاده می شود.

ذخیره سازی پتاسیم هیدروکسید

اگر در شرایطی نیاز است که پتاسیم هیدروکسید را ذخیره کنید، این را بدانید که این ماده شیمیایی نیاز به ذخیره سازی خاصی دارد.

ذخیره و استفاده از پتاسیم هیدروکسید نیاز به یک سیستم مخزن شیمیایی دارد که با سختی های یک ماده خطرناک مطابقت دارد و در صورت نشت، احتمال خرابی فاجعه بار وجود دارد. یک مخزن پلی اتیلن متقاطع با قالب چرخشی برای اینکار ایده آل است. این مخازن معمولا از دو لایه تشکیل شده اند، یعنی مخزن در مخزن هستند و ایمنی زیادی دارند.

داشتن روش مناسب برای ذخیره سازی به شما آرامش می دهد که حوادث یا تصادفات غیر منتظره ای به وجود نخواهد آمد.

همچنین هنگام ارزیابی گزینه های ذخیره سازی خود، مطمئن شوید که یک سیستم مهار ثانویه را در نظر گرفته اید. به دلیل خطرات احتمالی،  مهار ثانویه، اولویت مطلق محیطی و ایمنی است.

برای ذخیره ایمن هیدروکسید پتاسیم، آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

پتاسیم هیدروکسید

کاربردهای پتاسیم هیدروکسید

محلول پتاسیم هیدروکسید در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد. از مواد غذایی و محصولات مراقبت از پوست و داروها گرفته تا کشاورزی و تولید شیشه. همچنین از الکترولیت در ساخت باتری ها و بعضی از دستگاه های باند فرودگاه استفاده می شود. علاوه براین، ازKOH در ساخت محصولات مراقبت از پوست مثل لوسیون های بدن، صابون ها و شامپو ها استفاده می شود. پتاسیم هیدروکسید به دلیل حلالیت بالا و کم بودن نمک در آن، در کود مایع مایع نیز استفاده می شود.

پتاسیم هیدروکسید به عنوان پاک کننده

هیدروکسید پتاسیم یک ماده تمیز کننده بسیار متنوع است. به عنوان مثال، هیدروکسید پتاسیم در موارد مختلف مانند صابون های مایع، لوسیون ها، شامپوها، اسپری ها و مواد تمیز کننده دندان مصنوعی یافت می شود. در ترکیبات صنعتی بیشتر مانند پاک کننده های اجاق گاز، تمیز کننده های تخلیه، پاک کننده های راه و بتن، مواد شوینده و در پاک کننده های تخلیه و لوله کاربرد دارد.

در حالی که استفاده از هیدروکسید سدیم برای صابون معمول است، صابون های پتاسیم هیدروکسید در واقع محلول تر در آب هستند و برای محیط زیست بهتر هستند. صابون های هیدروکسید پتاسیم به عنوان "صابون های نرم" نیز شناخته می شوند. صابون های پتاسیم اگرچه به اندازه صابون های سدیم محبوب نیستند، در غلظت های مختلف مایع تولید می شوند و اغلب در ترکیب با صابون های سدیم، به عنوان مثال در محصولات اصلاح و همچنین در صنعت نساجی استفاده می شوند.

هیدروکسید پتاسیم به عنوان تنظیم کننده pH

پتاسیم هیدروکسید یک قلیایی یا پایه قوی است و بسیاری از موارد استفاده از آن، نتیجه این خاصیت است.این ماده به عنوان یک پایه، تنظیم کننده pH  در ساخت و پردازش صنعتی عمل می کند. در صنایع کشاورزی از پتاسیم هیدروکسید برای تنظیم PH خاک های اسیدی استفاده می شود.

هیدروکسید پتاسیم در پزشکی

این ماده همچنین مصارف دارویی دارد. در دامپزشکی، از پتاسیم هیدروکسید برای جدا کردن شاخ گوساله ها و حل شدن فلس و مو استفاده می شود. در انسان می توان از آن برای تشخیص عفونت های قارچی استفاده کرد. همچنین می توان از این ماده برای حل شدن زگیل و کوتیکول استفاده کرد.

پتاسیم هیدروکسید در غذا

پتاسیم هیدروکسید غالباً به عنوان افزودنی در غذاهای فرآوری شده تجاری و به عنوان یک ماده شستشو یا پوست شیمیایی برای میوه ها و سبزیجات یافت می شود. این ماده به عنوان یک تثبیت کننده برای افزایش ماندگاری و به عنوان یک ماده غلظت دهنده به غذاهای فرآوری شده اضافه می شود. در پردازش شکلات و کاکائو، فرآوری نوشابه و غلیظ شدن بستنی نقش دارد. از پتاسیم هیدروکسید برای نرم شدن زیتون و لعاب دادن چوب شور قبل از پخت استفاده می شود تا ترد شوند.

تصفیه روغن نباتی با پتاسیم هیدروکسید

روغن های گیاهی با استفاده از هیدروکسید پتاسیم به عنوان ماده خنثی کننده قلیایی تصفیه می شوند. استفاده از این ماده دارای مزایای بالقوه اقتصادی است که می تواند هزینه فرآوری روغن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. هیدروکسید پتاسیم می تواند عملکرد تصفیه را بهبود ببخشد.

کاربردهای متفرقه پتاسیم هیدروکسید

هیدروکسید پتاسیم به عنوان ماده کف کننده در فرآیند تولید کاغذ عمل می کند. پتاس یک تنظیم کننده PH عالی است و بنابراین از آن در مزارع کشاورزی نیز برای تنظیم تعادل PH خاک اسیدی استفاده می شود. همچنین از این ماده به عنوان ماده غذایی چمن، کود صنعتی، قارچ کش و علف کش استفاده می شود. پتاسیم هیدروکسید گرم شده معمولاً برای اچ انبوه ویفرهای سیلیکون مورد استفاده قرار می گیرد که در ساخت برخی از دستگاه های میکرو الکترونیکی مهم است.

محلول های پتاسیم هیدروکسید

محلول های پتاسیم هیدروکسید به دلیل تشکیل گاز هیدروژن باعث خوردگی آلومینیوم و آلیاژهای آن می شوند. با افزودن نمک های پتاسیم مربوط به اسیدها می توان از این خوردگی جلوگیری کرد.

در رفتار خوردگی و نیازهای ایمنی، پتاسیم هیدروکسید بسیار شبیه هیدروکسید سدیم (NaOH) است. اگرچه پتاسیم هیدروکسید کمی تهاجمی تر است، اما به طور کلی به نقطه جوش بالاتر و احتمال قرار گرفتن در معرض دمای بالاتر مربوط می شود. آلیاژهای نیکل درهیدروکسید سدیم نسبت به ترک خوردگی تنش در هیدروکسید پتاسیم حساسیت کمتری دارند. پلاستیک ها و روکش ها مقاومت یکسانی را برای هیدروکسید پتاسیم و هیدروکسید سدیم نشان می دهند، به جز پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس که بدون توجه به نوع رزین مورد استفاده، مقاومت کمتری در برابر هیدروکسید پتاسیم نشان می دهد.

بیشتر مردم در زندگی روزمره خود از این محلول استفاده می کنند. به عنوان مثال (از باتری ها گرفته تا کودها و صابون ها ). این ماده به عنوان یک پایه قوی به خنثی کردن اسید کمک می کند، همچنین می تواند به عنوان یک ضخیم کننده و تثبیت کننده مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. پتاسیم هیدروکسید هم برای انسان و هم برای حیوانات خواص دارویی دارد و معرف بسیاری از فرآیند های صنعتی است.

شباهت و تفاوت بین پتاسیم هیدروکسید و سدیم هیدروکسید

پتاسیم هیدروکسید و سدیم هیدروکسید به طرز چشمگیری مشابه هستند و اغلب می توانند در همان برنامه ها استفاده شوند. در صابون سازی، در فرآیندی که چربی ها را به صابون تبدیل می کند، استفاده می شوند. به همین ترتیب، می توان از هر دو ترکیب برای ساخت بیودیزل استفاده کرد. با این وجود، علی رغم شباهت های آنها، موارد کمی وجود دارد که در آنها نمی توانید یکی را برای دیگری عوض کنید. به عنوان مثال، پتاسیم هیدروکسید به عنوان الکترولیت در باتری های قلیایی و هیدروکسید سدیم در تصفیه آب استفاده می شود.از بین تمام ترکیبات گروه هیدروکسید، پتاسیم هیدروکسید و سدیم هیدروکسید از نظر شیمیایی بیشترین شباهت را دارند. واکنش های شیمیایی، ظاهر فیزیکی به شکل جامد و مایع و رفتار آنها کاملاً مطابقت دارد که به آنها امکان می دهد در موارد مختلف در کنار یکدیگر ایستادگی کنند.

اختلافات آنها از سطح مولکولی شروع می شود. پتاسیم هیدروکسید کمی کوچکتر از سدیم هیدروکسید است، به این معنی که مولکول های روغن را سریعتر از سدیم هیدروکسید می رساند. این امر باعث می شود پتاسیم هیدروکسید برای صابون هایی که نیاز به از بین بردن روغن کیک شده دارند، گزینه مناسبی باشد. همچنین در صورت قرار گرفتن در معرض آب، گرمای کمی کمتر از هیدروکسید سدیم آزاد می کند.جهان سالانه 700000 تا 800،000 تن ترکیب مصرف می کند.

محلول پتاسیم هیدروکسید

محلول های پتاسیم هیدروکسید، اعم از آبی و الکلی، تا مقاومت 50٪ برای اهداف مختلف استفاده می شود، اما برای استفاده به عنوان ماده پاک کننده، محلول آبی 5٪ به طور کلی مفید است. ممکن است از محلول 0.3٪ پتاس برای حل دانه های آلورون استفاده شود. یک محلول 5٪ بسیار قدرتمندتر است و به سرعت نشاسته، پروتئین و غیره را حل می کند و باعث تورم دیواره سلول می شود. پتاس باید به محض اتمام پاکسازی شسته شود، زیرا فعالیت طولانی تر ممکن است باعث تجزیه شود.

فرایند تولید پتاسیم هیدروکسید

پیش از این با افزودن کربنات پتاسیم (پتاس) به محلول قوی هیدروکسید کلسیم (آهک ذوب شده)، پتاسیم هیدروکسید ساخته می شد که منجر به واکنش متاتز شده، باعث رسوب کربنات کلسیم شده و هیدروکسید پتاسیم در محلول باقی می ماند:

Ca (OH) 2 + K 2 CO 3 → CaCO 3 + 2 KOH

فیلتر کردن کربنات کلسیم رسوبی و جوشاندن محلول باعث هیدروکسید پتاسیم می شود. این مهمترین روش تولید هیدروکسید پتاسیم تا اواخر قرن نوزدهم بود که تا حد زیادی توسط روش فعلی الکترولیز محلولهای کلرید پتاسیم جایگزین شد. این روش مشابه تولید هیدروکسید سدیم است.

2 KCl + 2 H 2 O → 2 KOH + Cl 2 + H 2

گاز هیدروژن به عنوان یک محصول جانبی روی کاتد تشکیل می شود. همزمان، یک اکسیداسیون آندی از یون کلرید اتفاق می افتد، و گاز کلر را به عنوان محصول جانبی تشکیل می دهد. جداسازی فضاهای آندی و کاتدی در سلول الکترولیز برای این فرآیند ضروری است.

تجارت پتاس

تولید جهانی پتاس در سال 2018 حدود 68.1 میلیون تن تخمین زده شد. کانادا بزرگترین تولید کننده پتاس در جهان است که 33٪ از کل جهان را در سال 2018 تشکیل می دهد. این کشور بزرگترین صادر کننده پتاس در جهان است. در سال 2018 ، کانادا 21.9 میلیون تن پتاس صادر کرده است که 41٪ از کل صادرات جهان را تشکیل می دهد.چهار کشور (کانادا، بلاروس، روسیه و چین) 80 درصد از تولید پتاس جهان در سال 2018 را به خود اختصاص داده اند.به طور کلی قیمت پتاس از سال 2012 تا نیمه اول سال 2017 در حال کاهش بود. قیمت ها در نیمه دوم سال 2017 شروع به افزایش کردند.

POTASSIUM HYDROXIDE

قيمت روز هيدروكسيد پتاسيم

برای قيمت روز هيدروكسيد پتاسيم ، میانگین وزن معاملات وزنی با حجم شامل معاملات قراردادی و معاملاتی در مکان های مشخص شده است.بازار جهانی پتاس سوزآور به دلیل تقاضای فزاینده بخش های مصرف نهایی، در سال 2019 به حدود 2.6 میلیون تن رسیده است. پیش بینی می شود در دوره پیش بینی 2020-2025 شاهد رشد بیشتر و رشد 4.5٪ CAGR باشد. پیش بینی می شود بازار جهانی پتاس سوزآور با استفاده روزافزون از این محصول در صنایع غذایی و مراقبت های شخصی هدایت شود و تا سال 2025 به 3.4 میلیون تن برسد.

با فرم ها، بازار جهانی پتاس سوزآور به جامد و مایع تقسیم می شود. انواع درجه بندی این محصول شامل صنعتی، معرف و دارویی است. بر اساس استفاده نهایی، می توان بازار را به کربنات پتاسیم، فسفات های پتاسیم، صابون ها و شوینده های پتاسیم، کودهای مایع و مواد شیمیایی کشاورزی تقسیم کرد. بازارهای عمده منطقه ای این محصول آمریکای شمالی، اروپا، آسیای اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا است.عمده ترین کاربرد هیدروکسید پتاسیم، (حدود 75 درصد) کربنات پتاسیم است که برای ساخت شیشه برای لوله های اشعه کاتد است که در تلویزیون ها و مانیتورهای رایانه استفاده می شود. این بخش در سال های اخیر سالانه 5 درصد رشد داشته است، اما با اقتصاد نرم و ارائه نمایشگرهای صفحه تخت، رشد به حدود 2.5 درصد رسیده است.

واکنش های شیمیایی انجام شده توسط هیدروکسید پتاسیم

صابون سازی استر

استر با حرارت دادن با مقدار مشخصی از هیدروکسید پتاسیم در یک حلال آلی در یک لوله مهر و موم شده صابونی می شود. برای اینکه این واکنش از نظر تحلیلی مفید باشد، باید در مدت زمان معقولی کمی باشد. یکی از شرایطی که به واکنش سریع و کمی کمک می کند، استفاده از یک پایه قوی تا حد ممکن است.

KOH + RCOOR' → RCOOK + R'OH

پتاسیم هیدروکسید با CO 2 واکنش می دهد تا بی کربنات تولید کند.

افزودن یون های هیدروکسید پتاسیم به آهک، pH  را تنظیم می کند، زیرا یون هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن واکنش می دهد و قلیایی بی کربنات ایجاد می کند.

KOH + CO 2 → KHCO 3

 

خرید و فروش پتاسیم هیدروکسید مرغوب

آیا به دنبال تولید کننده و تامین کننده ایده آل پتاسیم هیدروکسید مرغوب هستید؟ ما یک انتخاب گسترده با قیمت عالی برای کمک به شما هستیم.پتاسیم هیدروکسید خالص ما در برنامه های سطح بالا که کیفیت اصلی است مورد استفاده قرار می گیرند و مطابق با روش های خوب تولید می شود.سازگاری و سطح ناخالصی کم مواد قلیایی خالص شیمیایی ما را به یک شریک قابل اعتماد در صنعت دارویی، آرایشی، صنایع غذایی و همچنین آزمایشگاه تبدیل می کند.

پتاسیم-هیدروکسید

گلوله های بسیار قلیایی ما در تولید مواد آرایشی برای صابون سازی، تمیز کردن و تنظیم pH استفاده می شوند.شکوفه پتاسیم هیدروکسید با بهترین کیفیت را تأمین می کنیم. به صورت پوسته های سفید که بهترین کاربرد برای صنایع غذایی است.این محصول را می توان همانطور که هست تهیه و یا با غلظت مشخص با آب رقیق کرد. آن را می توان بصورت عمده یا بسته بندی شده تهیه و در صورت نیاز برچسب گذاری کرد. پتاسیم هدروکسید، 45٪ ، نقطه انجماد بسیار کمی را نشان می دهد و می تواند برای حفظ قلیائیت در مایعات حفاری مبتنی بر آب که در محیط های حساس به انجماد و ذوب استفاده می شود، به کار برده شود.

فروش پتاسيم هيدروكسيد با قيمت مناسب را در پرشین یوتاب تجربه کنید.شرکت پرشین یوتاب در زمینه های مختلف از جمله فروش مواد شیمیایی تخصص دارد و با سال ها تجربه کار در فروش انواع مواد شیمیایی از صنایع بهداشتی گرفته تا مواد غذایی فعالیت می کند.فروش پتاسیم هیدروکسید با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت غذایی را از ما بخواهید.اگر مایل به خرید از ما هستید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و محصول خود را سفارش دهید.

پتاسیم هیدروکسید از طریق فرآیند الکترولیتی بدست می آید، به صورت محلول از 45٪ تا 50٪ و به صورت جامد با پوسته های خلوص 92٪ در دسترس است.یکی از راه های تجارت تاجران پتاس از طریق شرکت های بازرگانی در استخراج  و تصفیه پتاس است. کشاورزان در سراسر جهان از پتاس استفاده می کنند و معاملات آتی برای پتاس انجام می دهند و فروش پتاسيم هيدروكسيد با قيمت مناسب از طریق شرکت ما امکان پذیر است.

پرشین یوتاب یک تامین کننده و توزیع کننده مواد غذایی و غیر خوراکی، صنایع دارویی و بهداشتی و شوینده می باشد. این شرکت با همکاری تولیدکنندگان پیشرو طیف وسیعی از محصولات پتاسیم هیدروکسید را ارائه می دهد. محصولات ما در اندازه ها، درجه ها و پیکربندی های مختلف برای استفاده در بسیاری از کاربردهای صنعتی ارائه می شوند. شما می توانید برای خرید عمده و به صرفه ی پتاسیم هیدروکسید در پرشین یوتاب اطمینان خاطر داشته باشید. این محصول را با کیفیت عالی خریداری کنید.برای خرید عمده و به صرفه ی پتاسیم هیدروکسید در پرشین یوتاب ما مفتخریم به شما عزیزان کمک کنیم.

هیدروکسید پتاسیم جامد

هیدروکسید پتاسیم جامد به عنوان یک واسطه در طیف گسترده ای از فرآیندهای تولید، از تولید داروها و کودها، تا استفاده از آن در پالایش نفت استفاده می شود. علاوه بر این، پیش ساز سایر ترکیبات پتاسیم است.

هیدروکسید پتاسیم جامد با رطوبت بالا است، به این معنی که مولکول های آب را از محیط اطراف جذب کرده و نگه می دارد و آن را به یک خشک کننده آزمایشگاهی (عامل خشک کننده) مفید تبدیل می کند. این نوع از هیدروکسید پتاسیم برای تولید حلال هایی برای چربی زدایی و تمیز کردن، افزودنی های روان کننده، بازدارنده های خوردگی و در ایجاد سایر نمک های مبتنی بر پتاسیم استفاده می شود. در کاربردهای صنایع غذایی، KOH جامد به عنوان یک تنظیم کننده اسیدیته و به عنوان یک بازدارنده برای تولید سوربات پتاسیم و سایر نگهدارنده های غذایی عمل می کند.

ارتباط بین هیدروکسید پتاسیم و اسید سولفوریک

هیدروکسید پتاسیم و اسید سولفوریک از بسیاری جهات متفاوت هستند. یکی اسید مایع و دیگری یک باز جامد است. با این حال، هنگامی که آنها مخلوط می شوند، دو ترکیب مفید آب و سولفات پتاسیم را تشکیل می دهند که از ترکیبات اصلی خود بی خطرتر هستند. دو اتم هیدروژن، یک اتم گوگرد و چهار اتم اکسیژن شامل اسید سولفوریک هستند و این ماده بخش عمده ای از بسیاری از واکنش های شیمیایی دیگر است. 

اسید سولفوریک در جدا کردن خود و سایر مواد شیمیایی برای تشکیل مواد شیمیایی جدید بسیار مؤثر است. هیدروکسید پتاسیم، اتم های پتاسیم، اکسیژن و هیدروژن ساخته شده است. واکنش شیمیایی اسید سولفوریک و هیدروکسید پتاسیم به عنوان خنثی سازی اسید و باز شناخته می شود. در این نوع واکنش ها، اسید و باز با هم مخلوط می شوند و آب و نمک را تشکیل می دهند، البته نه لزوماً نمک خوراکی. 

اسید سولفوریک و هیدروکسید پتاسیم نمک، سولفات پتاسیم را تولید می کنند. دو مولکول هیدروکسید پتاسیم با یک اتم اسید سولفوریک ترکیب می شوند. دو اتم پتاسیم به سمت یون سولفات می روند که ذره ای باردار متشکل از یک اتم گوگرد است که به چهار اتم اکسیژن اسید سولفوریک متصل است و دو اتم هیدروژن از مولکول اسید با دو اتم اکسیژن و دو هیدروژن ترکیب می شوند. اتم های باقی مانده از یون هیدروکسید پتاسیم برای ساختن دو مولکول آب به کار می روند.

هنگامی که اسید سولفوریک و هیدروکسید پتاسیم با هم ترکیب می شوند، محصولات حاصل از واکنش هر دو بسیار ایمن تر از ورودی ها هستند.  آب یک ترکیب مفید است که نه خورنده و نه سمی است و سولفات پتاسیم یکی از محبوب ترین کودهای جهان است .

جهت استعلام قیمت پتاسیم هیدروکسید و سفارش خرید این محصول می توانید با کارشناسان فروش پتاسیم هیدروکسید شرکت پرشین یوتاب تماس حاصل فرمایید.

 


مقالات مرتبط

آوریل 10, 2022

پتاسیم هیدروکسید مرک در ایران طرفدار دارد

پتاسیم هیدروکسید مرک در ایران طرفدار دارد آیا پتاسیم هیدروکسید مرک در ایران طرفدار دارد، چه صنایعی از آن استفاده […]
مارس 15, 2022

خطرات پتاسیم هیدروکسید جدی است؟

خطرات پتاسیم هیدروکسید جدی است؟ خطرات پتاسیم هیدروکسید جدی است؟ در هنگام خرید پتاسیمهیدروکسید باید به این نکته توجه داشته […]
ژوئن 30, 2021

پتاسيم هيدروكسيد و ايمنی هنگام كار با آن

پتاسيم هيدروكسيد و ايمنی هنگام كار با آن پتاسيم هيدروكسيد و ايمنی هنگام كار با آن از نکات قابل ملاحظه […]
ژوئن 29, 2021

چگالی پتاسیم هیدروکسید

چگالی پتاسیم هیدروکسید برای آشنا شدن با چگالی پتاسیم هیدروکسید ، ابتدا با مفهوم چگالی آشنا می شویم. چگالی یک […]
ژوئن 28, 2021

آب یک کاتالیزور پتاسیم هیدروکسید است

آب یک کاتالیزور پتاسیم هیدروکسید است آیا آب یک کاتالیزور پتاسیم هیدروکسید است؟ پاسخ در متن پیش رو است. در […]
ژوئن 27, 2021

فروش پتاسيم هيدروكسيد كره ای

فروش پتاسيم هيدروكسيد كره ای فروش پتاسيم هيدروكسيد كره ای در پرشین یوتاب انجام می شود. پتاسیم هیدروکسید (هیدروکسید پتاسیم) […]
ژوئن 26, 2021

قدم به قدم تا شناخت كامل هيدروكسيد پتاسيم

قدم به قدم تا شناخت كامل هيدروكسيد پتاسيم قدم به قدم تا شناخت كامل هيدروكسيد پتاسيم با ما همراه باشید. […]
ژوئن 26, 2021

مصارف استفاده هيدروكسيد پتاسيم مايع

مصارف استفاده هيدروكسيد پتاسيم مايع مصارف استفاده هيدروكسيد پتاسيم مايع بسیار زیاد هستند، در متن زیر تعدادی از آنها آورده […]