تری سدیم سیترات

 

اطلاعات فنی محصول

نام انگلیسی محصول :

TRISODIUM CITRATE

شماره CAS : 

68-04-2


خصوصیات شیمیایی

فرمول مولکولی : Na3C6H5O7

جرم مولکولی : 258.6g/mol

چگالی : 1.7g/mL

دمای ذوب :   300 درجه سلسیوس

دمای جوش : 309.6 درجه سلسیوس


سایر نام ها:

نمک تری سدیم دی هیدرات

پروپانریک کربوکسیلیک اسید

هیدروکسی

نمک تری سدیم سیترات

دی هیدرات تری سدیم سیترات

دی هیدرات سیترات سدیم

سیترات سدیم

سیترات تری سدیم

سیترات سدیم دی هیدرات

 

تری سدیم سیترات چیست؟

تری سدیم سیترات با فرمول شیمیایی Na3C6H5O7 به هر سه نمک سیتریک اسید منسوب می شود. تری سدیم سیترات طعمی شور و کمی زننده دارد. تری سدیم سیترات می تواند همراه با سیتریک اسید، برای ساخت میانگیر های سازگار با محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

خطرات ناشی از تری سدیم سیترات

استفاده از این ماده بدون رعایت اصول بهداشتی می تواند سوزش به دنبال داشته باشد.

ترکیبات مربوط به تری سدیم سیترات

ترکیبات مونو سدیم سیترات، دی سدیم سیترات، کلسیم سیترات و سیتریک اسید به سدیم سیترات مربوط هستند.

 کاربرد های سدیم سیترات

تری سدیم سیترات در صنایع غذایی

سدیم سیترات به عنوان افزودنی در غذا ها به شکل چاشنی یا نگه دارنده مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده، عامل طعم دهنده در انواع مختلفی از مشروبات غیر الکلی گازدار است. سدیم سیترات در اجزای ترکیبی سوسیس خام نیز قرار دارد. سدیم سیترات هم چنین در مخلوط گلاتن، بستنی، ماست، ژله ها، پودر شیر، پنیر فرآوری شده، نوشیدنی های کربناتی، شراب ها و سایر مواد نیز وجود دارد.

تری سدیم سیترات به عنوان میانگیر

سیترات به عنوان پایه ای توام با اسیدی ضعیف می تواند به عنوان عامل میانگیری یا کنترل کننده اسیدیته نقش ایفا کند تا مانع تغییرات PH شود. این ترکیب برای کنترل اسیدیته در برخی مواد مانند دسر های گلاتن استفاده می شود. تری سدیم سیترات با اضافه شدن به بسیاری از بسته های بازرگانی حاوی محصولات لبنی به خصوص پنیر و ماست، به کنترل PH موثر بر دستگاه گوارش انسان کمک می کند.

استفاده های دارویی تری سدیم سیترات

در سال 1914 میلادی، دکتر بلژیکی با نام Albert Hustin و پزشک و محقق آرژانتینی به نام  Luis Agote، سدیم سیترات را به منظور جلوگیری از انعقاد خون در گردش خون استفاده کردند که با موفقیت همراه بود.امروزه، این ماده در تیوب های جمع کننده خون و برای حفاظت از خون در بانک های خون مورد استفاده قرار می گیرد. سیترات با تشکیل ترکیبات کلسیم سیترات، یون های کلسیم را به وجود می آورد که باعث منقطع شدن مکانیسم تشکیل لخته خون می شود. هم چنین از سدیم سیترات به عنوان عامل قفلی در خطوط همودیالیز به جای هپارین استفاده می شود که باعث کاهش ریسک سیستم ضد انعقاد خون می شود.  

با استفاده از سدیم سیترات می توان ایمنی و کیفیت تنقلات، غلات، محصولات نانوایی و محصولات سیب زمینی مانند سیب زمینی سرخ کرده را بدون تأثیر بر فرآیند تولید بهینه کرد.

تری سدیم سیترات

عوارض مربوط به تری سدیم سیترات

هنگامی که مقدار مفرطی از سدیم سیترات در معالجه شخص استفاده شود، ممکن است همراه با تشنج عضلانی و یا ناراحتی قلبی ناشی از افزایش بیش از حد یون کلسیم در خون باشد.

استفاده های دیگر تری سدیم سیترات

تری سدیم سیترات عاملی بسیار موثر در پاک کردن فلس کربنات از روی دیگ های بخاری، بدون نیاز به جدا کردن آن از اپراتورش است. استفاده دیگر تری سدیم سیترات در تمیز کردن رادیاتور های اتوموبیل ها است.

تفاوت تری سیترات سدیم و اسید سیتریک در فرایند تولید

اسید سیتریک

 یک اسید سه کربن تری کربوکسیلیک است که ابتدا از آب لیمو جدا شد. در صنایع غذایی و آشامیدنی برای اهداف مختلف به عنوان دارو و سایر مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. عمدتا توسط تخمیر قارچ تولید می شود. سنتز شیمیایی اسید سیتریک ممکن است، اما نسبت به تخمیر قارچ، گران است. با این حال، مقدار کمی اسید سیتریک هنوز از مرکبات در مکزیک و آمریکای جنوبی تولید می شود که از لحاظ اقتصادی در دسترس است. دو فرآیند تخمیر بسیار معمول و عملی مورد استفاده قرار می گیرد: کشت سطح مایع و فرایند تخمیر غوطه وری. فرآیند دوم تخمیر از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

تری سیترات سدیم

تولید تری سیترات سدیم از طریق فرآیند خنثی سازی اسید سیتریک با هیدروکسین سدیم صورت می گیرد. از طریق تخمیر مخمرها و با روش جداسازی استخراج حلال به دست می‌ آید. تولید سیترات سدیم در مقیاس صنعتی و انبوه از طریق فرایند تخمیر در تجهیزات راکتور انجام می‌شود. محلول نهایی از طریق فرآیند فیلتراسیون، جداسازی شده و اسید سیتریک از طریق رسوب جدا می شود. مانند اسید سیتریک طعم ترش دارد.

سدیم سیترات یک بافر است

هر زمان که اثر بافری در مقایسه با اسید خالص مورد نیاز باشد از سدیم سیترات استفاده می شود (مثلاً مواد حساس به اسید موجود باشند).

برای فرآورده هایی که به آب حساس هستند (مثلاً بی کربنات سدیم در قرص های جوشان) سدیم سیترات بی آب می تواند جایگزین مواد حاوی آب شود. به دلیل دمای تجزیه بالا (> 200 درجه سانتیگراد) و محتوای کم آب (<0.4٪)، همچنین منبع اسیدی ترجیحی در بیکینگ پودر یا مواد دمنده است تا از واکنش زودرس بین منبع اسید و قلیایی جلوگیری شود.

هنگامی که به عنوان عامل دمنده گرماگیر در صنعت پلاستیک استفاده می شود، این ماده غذایی ترجیح داده شده و جایگزین غیر سمی برای عوامل دمنده گرمازا مانند ترکیبات آزو (به عنوان مثال آزودی کربنامید)، مشتقات هیدرازین یا نیمه کاربازیدها است. سدیم سیترات D به طور خاص در این برنامه به دلیل تقریباً آن استفاده می شود. دمای تجزیه 10 درجه سانتیگراد کمتر در مقایسه با سیترات مونوسدیم F3500 است و همچنین برای کاربردهای دیگری که تجزیه سریعتر مورد نیاز است توصیه می شود.

 تفاوت تری سیترات سدیم و اسید سیتریک در ساختار شیمیایی

تری سیترات سدیم چه تفاوتی با اسید سیتریک دارد ؟ ساختار شیمیایی اسید سیتریک (یک اسید تریابازیک) HOOCCH2.C (OH) COOH.CH2COOH است. نمک تری  سدیم اسید سیتریک معمولاً سدیم سیترات نامیده می شود که در آن همه هیدروژن های کربوکسیلیک با سدیم جایگزین شده اند.  ساختار سیترات سدیم NaOOCCH2.C (OH) COONa.CH2COONa است. مونو سدیم سیترات و دی سدیم سیترات نیز شناخته شده هستند که به ترتیب یک و دو هیدروژن کربوکسیلیک با سدیم جایگزین شده اند. اسید سیتریک با یک نمک سدیم قلیایی (هیدروکسید سدیم، کربنات سدیم یا دیگر نمک قلیایی بر پایه سدیم) واکنش می دهد. با این کار اسید به نمک سدیم (سدیم سیترات) تبدیل می شود. اسید سیتریک چند منظوره است و شامل سه گروه کربوکسیلیک است، که می تواند یک، دو یا سه گروه را خنثی کند. اما تری سیترات سدیم زمانی است که هر سه گروه خنثی شده باشند.

سدیم سیترات همچنین رطوبت کمتری نسبت به اسید سیتریک دارد، بنابراین کمتر مستعد کیک شدن است و در فرمولاسیون های حیاتی مانند مخلوط های خشک، آماده سازی فوری یا قرص ها ترجیح داده می شود.

چگونه تری سدیم سیترات، تولید کنیم؟ 

برای اینکار به جوش شیرین و اسید سیتریک نیاز دارد. در ازای سه قسمت جوش شیرین نیاز به یک قسمت اسید سیتریک است. سیترات سدیم دارای سه یون سدیم برای هر یون اسید سیتریک است و هر مولکول جوش شیرین دارای یک اتم سدیم است. برای مثال، اگر 10 گرم سدیم سیترات می خواهید، 30 گرم جوش شیرین را با 10 گرم اسید سیتریک در مقدار کمی آب ترکیب می کنید. با خروج دی اکسید کربن، حباب هایی را مشاهده خواهید کرد، سپس کمی آب به مواد اضافه کنید تا واکنش کامل شود. مایعی که در آخر تولید می شود، مزه شور دارد، اما ترش نیست، این مایع تری سدیم سیترات است. 

تری سدیم سیترات را از کجا بخریم؟ 

اگر قصد خرید تری سدیم سیترات را دارید، می توانید آن را در فروشگاه های معتبر مواد غذایی سالم با نام نمک ترش پیدا کنید یا اینکه می توانید آن را به صورت آنلاین خریداری کنید.  

پرشین یوتاب یک تامین کننده مواد اولیه غذایی از جمله تری سدیم سیترات است. 

ما تری سدیم سیترات خود را از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان خریداری می کنیم و به فروش می رسانیم. 

نتیجه گیری 

تری سدیم سیترات که اغلب با نام سدیم سیترات خوانده می شود، دارای فرمول شیمیایی Na3C6H5 و خاصیت اسیدی ضعیفی است. ظاهر سدیم سیترات جامد به صورت پودر کریستالی سفید رنگ است و طعمی شور و زننده دارد. این ماده، کاربرد های فراوانی در صنایع غذایی دارد که اغلب برای کنترل اسیدیته مواد غذایی استفاده می شود. کاربرد دیگر تری سدیم سیترات مربوط به اثرات درمانی آن برای انسان می باشد. یکی از رایج ترین بهره مندی ها از تری سدیم سیترات در دستگاه گردش خون انسان است که مانع لخته شدن آن می شود.

 

 


مقالات مرتبط

ژوئن 7, 2021

سديم سيترات به عنوان بافر كننده برای تنظيم اسيديته

سديم سيترات به عنوان بافر كننده برای تنظيم اسيديته در مواد غذایی و دارویی استفاده می شود. تنظیم کننده های […]
ژوئن 2, 2021

سديم سيترات و قليايی كردن ادرار

سديم سيترات و قليايی كردن ادرار رابطه مستقیمی باهم دارند. داروی سدیم سیترات برای به حداقل رساندن اسیدیته در ادرار […]
می 27, 2021

سديم سيترات با چه موادی تداخل دارد؟

سديم سيترات با چه موادی تداخل دارد؟ ، را مورد بررسی قرار می دهیم. سدیم سیترات در پزشکی کاربرد های […]
می 24, 2021

سديم سيترات و پيشگیری از سنگ كليه

با سديم سيترات و پيشگیری از سنگ كليه آشنا شوید. آیا می دانید از هر ده نفر یک نفر در […]
می 23, 2021

سديم سيترات و رادياتور خودرو ها

سديم سيترات و رادياتور خودرو ها چه ارتباطی بهم دارند، برای فهمیدن این موضوع، با ما همراه باشید. برای اکثر […]
می 22, 2021

سديم سيترات در ماست وپنیر

با کاربرد سديم سيترات در ماست وپنیر آشنا می شویم. سدیم سیترات نمکی بلوری است که به طور طبیعی در […]
مارس 15, 2021

سدیم سیترات در غذاهای مصرفی

آیا از سدیم سیترات در غذاهای مصرفی می توان استفاده کرد؟ برای دانستن جواب این پرسش متن زیر را مطالعه […]
فوریه 28, 2021

چگونه از سديم سيترات استفاده كنيم؟

چگونه از سديم سيترات استفاده كنيم؟ سدیم سیترات که به عنوان نمک ترش، نمک سیتریک یا تری سدیم سیترات نیز […]